Nech sa aj dôchodcovia zúčastňujú vlasteneckých ceremónií

Autor: Ľubo Randjak | 7.3.2010 o 22:55 | (upravené 7.3.2010 o 23:59) Karma článku: 17,01 | Prečítané:  1912x

Prečo vlastne vlastenecký zákon platí len pre deti a štátnych zamestnancov? Takí dôchodcovia tiež žijú len za štátne a tiež majú v pondelok ráno čas... Prečo napríklad v zákone nie je zmienka o tom, že aj každý poslanec NR SR musí vždy v pondelok v nejakej štátnej škole pri hymne krepčiť?

 

Ešte keď vlastenecký zákon prešiel prvým čítaním v NR SR, dušoval som sa, že ak ten zákon naozaj bude raz platiť, pri sčítaní ľudu v roku 2011 uvediem ako svoju národnosť – Maďar. Všetko platí, akurát dám na radu jedného z diskutérov – bude lepšie napísať národnosť Apač, tí totiž bojovali proti komančom.

Službu v médiách počas ostatného víkendu mala Belousovová a náhodou som videl piatkové De Facto so Sulíkom. Belousovová nesklamala. Rutinérsky striedala v prejavoch nacionalistický amok s masochistickou aroganciou a podporovaná seniorským publikom v štúdiu strácala pojem o tom, ako sa na jej „chorobu“ môže pozerať niekto s iným názorom. No a keď povedala, že ona vie o deťoch a učiteľoch, čo sa na pondelkové šašoviny tešia, tak som bol v koncoch...

Pani Belousovová, to, že ste ten váš stupídny zákon aplikovali len na štátnych zamestnancov a deti, svedčí o vašej malosti a vypočítavosti. Štátni zamestnanci sú totiž priamo závislí od vašej ľubovôle a deti sú voči vašej mašinérii bezbranní. Nemajú totiž volebné právo, nemajú vám to ako zrátať. Veľmi dobre viete, že ak by museli odspievať hymnu v pokľaku pred zástavou aj dôchodcovia pri každom preberaní dôchodku, tak by vás rýchlo poslali riadiť napr. to verejné WC, ako vás posielal Slota. Veľmi dobre viete, že by to potom celé s tým zákonom dopadlo tak, ako s poslaneckým sľubom. Len a len preto ste ten zákon aplikovali iba na ľudí, čo buď nemajú na vás dosah, alebo sú od vás životne závislí. To mi je teda národná hrdosť – toho orla v znaku si zmeňte na ošklbanú straku...

Ak teda máte v sebe aspoň aký taký chochmes, ako prezentujete pred kamerami, prikážte v zákone, aby aj každý dôchodca pri preberaní dôchodku musel zaspievať hymnu, prisahať na preambulu ústavy a bozkať zástavu. Alebo možnosť číslo 2: Nech sa každý pondelok ráno všetci dôchodcovia podľa miesta bydliska zúčastňujú na školských ceremóniách v miestnej štátnej škole a idú deťom príkladom pri vztyčovaní vlajky. Je to určite lepšie, ako behanie po obchodoch za akciovým tovarom. Od dôchodcov vari nepotrebujete vlastenecké cítenie? Alebo sa nebodaj bojíte o ich voličský hlas?

Normálny slobodný štát, je usporiadaný tak, že obyčajným ľuďom sa zakazuje čo nesmú a úradom sa prikazuje, čo musí. Je to tak preto, aby sa žiaden choromyseľný politik nemohol ukájať buzerovaním ľudí, čo ho platia. Vy ste sa ale zase raz postarali o to, že ľuďom na Slovensku bol ďalší kúsok tohto slobodného priestoru ukradnutý a štát zase silnejšie zovrel v klepetách moci obyčajného občana. Kým teda máte ešte ministerstvo školstva, rýchlo sa dopíšte do učebníc dejepisu, lebo história vás nekompromisne zatratí. Spôsobmi totiž patríte do 19. storočia a mentálne do krčmy štvrtej cenovej, pani Belousovová.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robiť, ak som sa nestihol objednať na odber? (otázky a odpovede)

Mobilné odberové miesta sú síce plné, samosprávy však cez víkend otvoria vlastné odberové miesta.


Už ste čítali?