Richard Sulík sa zľakol Ficových hier

Autor: Ľubo Randjak | 9.2.2010 o 23:28 | (upravené 9.2.2010 o 23:57) Karma článku: 17,25 | Prečítané:  9001x

Odkaz Richarda Sulíka Robertovi Ficovi znie v mojom preklade takto: "Prijímam Vašu mediálnu hru o financovaní SDKÚ. Hodí sa mi to a na pravicového principialistu sa momentálne nebudem hrať."

Sulík urobil presne to, čo Fico potreboval: kopol do SDKÚ v domnienke, že odradí váhajúcich voličov od voľby SDKÚ a presunie ich k sebe. Ficovi tým poskytol parádny nadhod na smeč a opäť sa môže rozprávať, že SDKÚ neveria ani pravicové strany, prečo by im  teda mali veriť voliči. Úskok SaS Fico určite využije, pretože presne oň mu išlo. On totiž hrá na nízku volebnú účasť.

Dve vlády pravice v r.1998 a 2002 sa zrodili vďaka vysokej volebnej účasti. Fico si to uvedomuje a mediálnymi hrami s polopravdami sa snaží časť voličov zo stredopravého spektra odradiť od volebnej účasti. Aby sa zase nezrodilo pravicové prečíslenie, ako  v spomínaných rokoch.

Výhovorka, že odmietnutie volebnej koalície z dôvodu nedovysvetľovaného financovania SDKÚ je naozaj len výhovorka. Ak by mal Sulík skutočný záujem o koalíciu, pýtal by sa. On sa však nepýtal lebo sa zľakol Fica, že zase niečo vytiahne. On ale určite zase niečo vytiahne, pán Sulík. Fico je proste ten typ a nie nadarmo si uzurpoval SIS a políciu. Nie nadarmo je predsa právnikom. Pravica však potrebuje človeka, ktorý sa socialistov nebojí a nie takého, čo pred vrieskajúcim červeným panákom pustí do gatí.

Asi pred rokom som napísal článok s (priznávam) zlomyseľným nadpisom, v ktorom som sa rozhodol v eurovoľbách potrestať SDKÚ za to, že sa trestuhodne rozhodli nevyužiť potenciál Radičovej a na poste volebného lídra potvrdili Mikuláša Dzurindu. SaS si dali odkaz na článok na web. Za ten čas sa v SDKÚ našiel zdravý rozum a v SaS zavládol strach a politická pažravosť.

A pritom, aká je to krátka doba, že?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robiť, ak som sa nestihol objednať na odber? (otázky a odpovede)

Mobilné odberové miesta sú síce plné, samosprávy však cez víkend otvoria vlastné odberové miesta.


Už ste čítali?