Politici ako Fico, iba vojny priťahujú

Autor: Ľubo Randjak | 22.8.2009 o 0:17 | Karma článku: 14,11 | Prečítané:  2092x

Za asistencie urazeného Gašparoviča a totálne zlyhajúceho ministra Lajčáka dnes Fico predviedol ďalšie divadlo pre krčmy. Ak niekto dva dni ronil slzy po poznaní, že sme národ zlodejov, môže teraz opäť borovičku veselo popíjať, haluškami sa džgať a ponad vatru skákať. Dnes sme predsa nepustili na Slovensko Maďara. A to rovno ich prezidenta.

Kašľať tam na deficity, nezamestnanosť, zadĺženosť, úroveň školstva a podúroveň zdravotníctva. Náš národ je predsa iným chlebíkom živý; našu národnú hrdosť iné hnojivo hnojí. Nenávisť. To je ten hnoj, ktorý nám srdce rozbúcha a päste zatne. Na iné hrdí nie sme. A veru, načo aj. Museli by sme sa s tým terigať po európe a možno aj za oceány a ktohovie, koľko by to všetko stálo. Takto si hrdosť dobíjame lacno cez hranice, ponad Dunaj. A niekedy sa aj u nás doma nájde taká nabíjačka - hovoriaca po maďarsky. To jej vtedy dáte zo dve po papuli, stiahnete tričko a napíšete naň, že „maďary za dunai“ a hotovka. Oddelenie samoúnosov, samovýbuchov a samobitiek vás z toho vyseká jedna radosť. To by bolo, aby naše orgány našu hrdosť nepestovali.

Teraz vážne.
Fico to urobil zámerne – kvôli Slotovi a pre Slotu. Mediálne ukončil kauzu „zlodeji z SNS“, nechal Slotu vydýchať sa (však predsa sú priatelia) a začal hrať hudbu, pri ktorej najlepšie tance tancuje práve Slota. Lenže skladba bola zahratá tak nečakane a bola taká krátka, že Slota sa nestihol na parket ani len dostaviť a potlesk na tanečnej zábave zožal Fico aj od Slotových ľudí. A tak Fico dosiahol presne to, čo chcel. Odobral Slotovi jeden peňazokanál, aby zahral akože hrdinu, ale aby sa o rabovačkách nekecalo príliš nahlas a príliš dlho (lebo by mohlo vyjsť najavo, že aj tak všetky cestičky vedú k Ficovi) rýchlo to prekryl kauzou ohrozenia bezpečnosti nášho štátu maďarským prezidentom a dvoma ochrankármi, v ktorej si nik okrem neho nestihol ťuknúť.

Maďarský prezident zrejme nie je odborník na diplomatický protokol. Ale to, čo dnes predviedla nacionalisticko-socialistická banda zo Smeru je katastrofa. Keď som poobede v robote počúval rádio, dávali tam autentické záznamy z 21. augusta 1968 a pesničku Kryla a na to, priam až plynule úslužný Slovenský rozhlas prepol na tlačovku pána premiéra a ja som mal pocit, že k našim hraniciam sa blíži minimálne armáda ľudožrútov. Potom som zistil, že to je starý ujko z Maďarska. Ujko, ktorý tu ani nič neukradol ako iní, ani nevytuneloval, ani tu nejazdí ako mafián.

V každej krajine sú aj hlupáci, to štatistika a chybovosť homo-sapiensa tak zariadili. U nás ich však je už tak veľa na takých vysokých miestach, že mne a veľa mojim známym neostáva nič iné, len sa za túto krajinu hanbiť a dúfať, že to ostane pri tých krčmových hádkach. Že sa to nezvrhne na niečo, čo sa stalo pred časom na Balkáne. Tam to totiž začínali rovnakí ľudia a rovnakým spôsobom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?