O čom chce vlastne Fico rozprávať pred voľbami?

Autor: Ľubo Randjak | 22.7.2009 o 23:09 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  1419x

O čosi menej ako o rok budú v našej krajine voľby. Teda najneskôr vtedy. Kým otázka predošlých volieb bola o obhajovaní či hanení dzurindových reforiem, otázka volieb budúcoročných bude o ..., ...o.... O čom, preboha?!

Bude to počítanie diaľničných kilometrov? Niet akých, iba ak tak premaľovaných čiar - v tom Fico Dzurindu porazí rozdielom troch tried.
Bude to o nezamestnanosti? To Fico nepripustí - tu by totiž prehral on.
O deficite rozpočtu? O zadĺženosti? O kvalite zdravotníctva? O výškach dôchodkov voči priemernej mzde?

Ťažko predpokladať, že opozícia nadiktuje nejakú tému, ktorej sa bude musieť chytiť aj Fico. Ak aj príde s niečím opozícia - "Spucho" ich vysmeje a na základe sociálnodemokratického "morálneho" práva im zakáže o čomkoľvek hovoriť. 

Ťažko predpokladať, že médiá prídu s témou, resp. s kauzou, ktorá by prinútila Fica sa prispôsobiť a reagovať. Ak prídu s niečím novinári (myslím printových, keďže markizáci sú zrejme dohodnutí a jojkári sledujú pôrodnosť kamzíka), vynadá im do idiotov, zapredancov a hovorcov pravicovej opozície.


Takže sa vráťme na začiatok - ring bude určovať Fico, ostáva vyriešiť, čo sa asi bude hrať.

Keďže Fico nemá mančaft, ktorý by ho podržal v odborných témach, bude to podľa všetkého o tom istom o čom boli prezidentské voľby. Prázdne a všeobecné kecy o stabilite, o boji proti kríze o tom ako miluje rodnú hrudu, a tak. Čiže jeden deň vám vo vašom mestečku bude Mikloš rozprávať o číslach a ukazovať grafy a na druhý deň príde Fico s gulášom a pivom a hlavy, ktoré deň predtým múdro prikyvovali sa zadarmo nacengaju a pospia na stole. A na ďalší deň budú všetci hovoriť o tom, ako sa fajne opili, aký bol dobrý gulášik, pivečko, aký dal pán priemer parádny gól, že komáre sú riadne svine a krčná chrbtica tiež.... proste žiadne múdre reči.

Toto je taktika, ktorú v posledných týždňoch predseda vlády naoostro testuje a som presvedčený, že práve z dôvodu prípravy volieb.
Zabolela ho údajná krčná chrbtica a akoby po ňom na čas zľahla zem. V tie dni sa tu vo veľkom riešil deficit rozpočtu na najbližšie roky, zvyšovanie nezamestnanosti, žalostné daňové príjmy... Na nič z tohto nereagoval. Ale keď prišla reč na futbalový štadión, komáre a maďarov, premiérovi sa do žíl vrátila životodarná populisticko-primitívna tekutina a opäť nás začal obšťastňovať svojou prítomnosťou a nadávkami. Dnes sa na pochôdzke po diaľnici rozhodol, že tie tri pruhy do Trnavy budú už do konca roka - bez výpočtov, proste sa rozhodol (niekedy sa bojím, aby nerozhodol, že gavitácia nesmeruje k Zemi, ale od nej). Toto predsa zaberie na krčmy, tak ako diaľnica do Košíc do roku 2010 - to bol vtedy frajer! A ktože už si bude na vianoce pamätať, že mala byť nejaká cesta hotová, keď vtedy budú telky po 200€...

Opozícia má asi trištvrte roka na to, aby všetkým voličom vtĺkla do hlavy, že dnešná mediálna taktika Roberta Fica je hodná maximálne kandidáta na vajdu v cigánskej osade. Nič viac. Ak sa im nepodarí obyvateľstvo presvedčiť, aby si žiadalo čísla, konkrétne činy a jasné postoje, tak tu namiesto serióznej politickej scény budeme mať ďalšie ďalšie štyri roky mutáciu Superstár.


Len tak na okraj... Prezeral som si fotky z múzea z Osvienčimu. A na tej nasledujúcej som našiel dvojča... veď viete koho. Sranda, nie?

foto z SK pavilónu - Osvienčim

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Biskupov prípad údajného obťažovania už rieši prokuratúra

Polícia tvrdí, že skutok sexuálneho zneužívania sa nestal.

DOMOV

Poslancom prišli desiatky kontaminovaných listov

Priestory parlamentu dekontaminovali.

Podcast Za Volantom

Za volantom: Tieto chyby možno robíte aj vy. Ostatných rozčuľujú

Spúšťame nový podcast o autách.


Už ste čítali?