O čom chce vlastne Fico rozprávať pred voľbami?

Autor: Ľubo Randjak | 22.7.2009 o 23:09 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  1448x

O čosi menej ako o rok budú v našej krajine voľby. Teda najneskôr vtedy. Kým otázka predošlých volieb bola o obhajovaní či hanení dzurindových reforiem, otázka volieb budúcoročných bude o ..., ...o.... O čom, preboha?!

Bude to počítanie diaľničných kilometrov? Niet akých, iba ak tak premaľovaných čiar - v tom Fico Dzurindu porazí rozdielom troch tried.
Bude to o nezamestnanosti? To Fico nepripustí - tu by totiž prehral on.
O deficite rozpočtu? O zadĺženosti? O kvalite zdravotníctva? O výškach dôchodkov voči priemernej mzde?

Ťažko predpokladať, že opozícia nadiktuje nejakú tému, ktorej sa bude musieť chytiť aj Fico. Ak aj príde s niečím opozícia - "Spucho" ich vysmeje a na základe sociálnodemokratického "morálneho" práva im zakáže o čomkoľvek hovoriť. 

Ťažko predpokladať, že médiá prídu s témou, resp. s kauzou, ktorá by prinútila Fica sa prispôsobiť a reagovať. Ak prídu s niečím novinári (myslím printových, keďže markizáci sú zrejme dohodnutí a jojkári sledujú pôrodnosť kamzíka), vynadá im do idiotov, zapredancov a hovorcov pravicovej opozície.


Takže sa vráťme na začiatok - ring bude určovať Fico, ostáva vyriešiť, čo sa asi bude hrať.

Keďže Fico nemá mančaft, ktorý by ho podržal v odborných témach, bude to podľa všetkého o tom istom o čom boli prezidentské voľby. Prázdne a všeobecné kecy o stabilite, o boji proti kríze o tom ako miluje rodnú hrudu, a tak. Čiže jeden deň vám vo vašom mestečku bude Mikloš rozprávať o číslach a ukazovať grafy a na druhý deň príde Fico s gulášom a pivom a hlavy, ktoré deň predtým múdro prikyvovali sa zadarmo nacengaju a pospia na stole. A na ďalší deň budú všetci hovoriť o tom, ako sa fajne opili, aký bol dobrý gulášik, pivečko, aký dal pán priemer parádny gól, že komáre sú riadne svine a krčná chrbtica tiež.... proste žiadne múdre reči.

Toto je taktika, ktorú v posledných týždňoch predseda vlády naoostro testuje a som presvedčený, že práve z dôvodu prípravy volieb.
Zabolela ho údajná krčná chrbtica a akoby po ňom na čas zľahla zem. V tie dni sa tu vo veľkom riešil deficit rozpočtu na najbližšie roky, zvyšovanie nezamestnanosti, žalostné daňové príjmy... Na nič z tohto nereagoval. Ale keď prišla reč na futbalový štadión, komáre a maďarov, premiérovi sa do žíl vrátila životodarná populisticko-primitívna tekutina a opäť nás začal obšťastňovať svojou prítomnosťou a nadávkami. Dnes sa na pochôdzke po diaľnici rozhodol, že tie tri pruhy do Trnavy budú už do konca roka - bez výpočtov, proste sa rozhodol (niekedy sa bojím, aby nerozhodol, že gavitácia nesmeruje k Zemi, ale od nej). Toto predsa zaberie na krčmy, tak ako diaľnica do Košíc do roku 2010 - to bol vtedy frajer! A ktože už si bude na vianoce pamätať, že mala byť nejaká cesta hotová, keď vtedy budú telky po 200€...

Opozícia má asi trištvrte roka na to, aby všetkým voličom vtĺkla do hlavy, že dnešná mediálna taktika Roberta Fica je hodná maximálne kandidáta na vajdu v cigánskej osade. Nič viac. Ak sa im nepodarí obyvateľstvo presvedčiť, aby si žiadalo čísla, konkrétne činy a jasné postoje, tak tu namiesto serióznej politickej scény budeme mať ďalšie ďalšie štyri roky mutáciu Superstár.


Len tak na okraj... Prezeral som si fotky z múzea z Osvienčimu. A na tej nasledujúcej som našiel dvojča... veď viete koho. Sranda, nie?

foto z SK pavilónu - Osvienčim

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?