Ústavný súd - ďalší chorý článok

Autor: Ľubo Randjak | 20.5.2009 o 21:09 | Karma článku: 7,38 | Prečítané:  890x

Ústavný súd rozhodol, že Špeciálny súd existuje v rozpore so základnym zákonom tohto štátu, lebo jeho sudcovia majú iné platy ako ostatní a sú ochotní podriadiť sa jednej previerke nezávislého úradu naviac. My, čo sa tomuto rozhodnutiu čudujeme, asi dobre nechápeme, čomu vlastne je podriadený základný zákon tohto štátu.  Ak ste si doteraz naivne mysleli, že ústava a zákony Slovenskej republiky boli napísané preto, aby medzi obyvateľstvom tohto štátu nastoľovali spravodlivosť, tak sa rýchlo zobuďte. Dobré ráno.

Ľuďom sa tu habe pôda na politické pomníky a Ústavný súd nekoná. V otázke potratov išlo o životy a Ústavný súd si dával načas. Legálnym firmám sa zakazuje zisk a oni čušia. Ale keď kamarátom politikov hrozí basa, páni v Košiciach nelenia. Ako nám ešte chcú dokázať, že nie sú manipulovaní? Ako od nás ešte chcú, aby sme vôbec uvažovalli nad tým, že sú spravodliví?

Len 3 percentá obyvateľov dôveruje súdnictvu. Hanebné číslo. Človek by si myslel, že prevaha právnikov v ústavnych orgánoch tohto štátu by mala zaručovať nepriestrelnosť a neohybnosť zákonov. Áno, to by bolo vtedy, keby právnici u nás študovali preto, aby dali zadosť spravodlivosti. Aby sa na každučkom poste svojej právnickej kariéry snažili do popredia tlačiť len a len spravodlivosť. Lenže dobre vieme, že to tak nie je. U nás sa právo študuje na to, aby sa niekto mohol dostať čo najkratšou a najefektívnejšou cestou k moci a peniazom. 

Neviem, možno pán Harabín nájde milión dôvodov, prečo existencia špeciálneho súdu nezapadá do spletitej skladačky súdneho a právneho systému v našom štáte. Možno bol Lipšic až príliš horlivý so zriaďovaním takýchto inštitúcií a až príliš neobozretný voči boľševickému byrokratizmu naočkovanému každému človeku v našom systéme spravodlivosti. Možno je to naozaj tak.
Ale viete, vážený pán minister, mne je srdečne jedno, že v tých zámerne zložitých diagramoch nemáte kolónku pre Špeciálny súd. Že ostatní sudcovia závidia platy sudcom špeciálnym. Ja by som už konečne chcel, aby v tomto štáte začala vyhrávať spravodlivosť. Aby zločinci sedeli v base a slušní občania mali kľud. 
Fakt, že 97% mojich spoluobčanov neverí v spravodlivosť našich súdov je taký alarmujúci poznatok, že predsa nikomu nemôže byť divné, ak zriadime akúkoľvek inštitúciu na presadzovanie spravodlivosti. Ak si myslíte, že spravodlivosť musí ostať v rukách len tých ľudí, ktorým nedôveruje 97% občanov tohto štátu, tak si dajte veľmi veľký pozor, lebo tých 97%, to je číslo nie len na všeobecnú nespokojnosť, to je číslo doslova na revolúciu. Dajte si na to bacha.

Použitý nadpis je vlastne citát Vladimíra Mečiara, asi 12 rokov starý. Ani sa mi nesnívalo, že raz s ním budem súhlasiť a že sa mi dokonca hodí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?