Sedmoro - Prečo by kresťan nemal voliť Gašparoviča

Autor: Ľubo Randjak | 9.3.2009 o 14:03 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  2491x

Keď Mikloško a Radičová ohlásili prezidentskú kandidatúru, zdalo sa, že komunista nemá proti týmto dvom kvalitným kandidátom - nekomunistom, šancu. Bohužiaľ, o jeho zotrvanie v hitparáde sa postarali aj tí, od ktorých by to národ, 40 rokov chradnúci pod komunistickým jarmom, najmenej čakal. Biskupi.

Ivan Gašparovič a nielen jeho dilemy.Ivan Gašparovič a nielen jeho dilemy.

Ja osobne sa nepovažujem za ukážkového kresťana (čo nie je frajerina, ale hanba), ale myslím si, že aj bez toho môžem v opätovnej kandidatúre Ivana Gašparoviča na post prezidenta hlavy štátu nájsť zopár ľahko identifikovateľných prekážok, kvôli ktorým nik, kto aspoň v zásade súhlasí s myšlienkou kresťanstva, nemôže dať Gašparovičovi hlas.

Určite tých prekážok bude viac, ja som zatiaľ identifikovaltýchto sedem:

  • Gašparovič bol komunista

Napriek tomu, že to zo svojho životopisu svedomito vymazáva, Ivan Gašparovič bol komunista - klasický typ. Káder, nomenklatúrna postavička profitujúca z členstva v zločineckej strane. Viete si predstaviť, že by ste v sobotu volili túto osobu za prezidenta a v nedeľu v kostole na omši prosili o blahorečenie biskupa Vojtaššáka, ktorého svätosť má spočívať v znášaní utrpenia dávkovaného komunistami? Ja si to teda predstaviť neviem. To by už aká schizofrénia musela byť?

  • Gašparovič nevie, kto je pápežom

Nie že by táto znalosť patrila k povinnej výbave každého homosapiensa, ale niečo to hovorí o tom, že Gašparovič má isté veci proste na háku. Ak by si napríklad metalisti volili prezidenta, tak to zásadne nemôže byť kreatúra, ktorá nevie, kto je to Bruce Dickinson.

  • V otázke potratov Gašparovič neurobil úplne nič, aj keď mohol

Celý život sa pohybuje vo sférach, odkiaľ má možnosť zásadne vplývať na tvorbu legislatívy - bol prokurátorom, pedagógom na práve, poslancom, prezidentom.... Napriek tomu, za celú svoju profesionálnu kariéru neurobil proti potratom nič. Aj keď sme sme v období vrcholiacej normalizácie boli v tomto hľadisku svetová špička - Ivan však čušal. Čuduj sa svete, problémom nenarodených detí sa vďaka biskupovi Balážovi stala Iveta Radičová, ktorá už v rokoch 1979-81 viedla výskumnú skupinu pre rodinnú politiku. Takže ak tu niekto kašle na rodinu, tak je to Gašparovič.

  • Gašparovič potláča spravodlivosť

Ivan Gašparovič neurobil nič vo veci vyšetrenia škandalózneho zavlečenia M.Kováča ml. Nech by išlo o kohokoľvek, mladému Kováčovi vraj niekto ukrivdil a on žiadal prešetrenie tejto krivdy. Dvojica Mečiar - Gašparovič však zabránila, aby sa vôbec Kováčova krivda riešila. Hovorievame si, že "Božie mlyny melú pomaly, ale isto". Vo veci Kováča mladišeho však aj vďaka Gašparovičovi jednoducho zrušili mlyn - toto určite nebolo po kresťansky.

  • Gašparovič kľaje a neváži si starých ľudí

Ešte keď robil predsedu parlamentu, blysol sa vetou: "Gusto, poď to dokončiť. Mňa tam volajú k tomu starému chujovi..." - tu asi ani niet čo dodať. Je toto po kresťansky pán biskup? Smiať sa zo starých ľudí a verejne im nadávať?

  • Gašparovič nemá slobodnú vôľu

V knihách sa píše, že Boh dal človeku slobodnú vôľu - a to je tá najväčšia frajerina od neho.

Ivan Gašparovič po celý čas, čo je v slovenskej politike, slobodnú vôľu nepoužíval. Stále len niekomu pridržiaval tašku. Najprv Mečiarovi, potom Dzurindovi a keď vysvitlo, že v taške má najviac Fico, odvtedy ju ponížene drží jemu. Každé jeho (ne)rozhodnutie sa dá ľahko predvídať, pretože už vopred ho oznámi Fico.  Na otázky, ktoré ešte neboli prerokované na Súmračnej, zásadne odpovedá vyhýbavo, alebo neodpovedá vôbec. Nuž, buď tento človek slobodnú vôľu nemá vôbec alebo ňou pohŕda. A pohŕdať Božím darom..., to asi tiež nebude s kostolným poriadkom, nie?


Chápem, že veľa ľudí bude voliť Fera. Ja sa im vôbec nečudujem, Mikloško je slušný človek, s ktorým nemám žiaden problém. Prečo sa ale biskupovi Balážovi, Dudovi a iným z protikandidátov vadí iba Radičová a vôbec im nevadí, že na celom tomto spore najviac zarába Ivan Gašparovič - komunista? Kvôli potratom?

Takže problémovejší je kandidát, ktorý celú profesnú kariéru venuje skúmaniu zlepšovania podmienok života v rodinách, ako kanditát, ktorý celú svoju kariéru na potlačenie potratovosti kašle?

Aj biskup Baláž, aj vikár Duda mali určite matematiku, takže im musia byť jasné šance jednotlivých kandidátov. Prečo to teda robia?

Že by preto, lebo práve im vyhovuje komunista v prezidentskom kresle?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?